Lõpetajate nimekiri   parandatud 09.02.04  
 
Jrk nr. Nimi sünniaeg ja koht                 surmaaeg ja koht  lend õppimise aeg
 
1 Gustav Achtsika 14.IX 1850 3.III 1877 VI      1870-1873  
2 Mihkel Aehremann 14.IX 1863   XV     1883-1885  
3 Mihkel Mihkli p Albert 20.IX 1855   VIII    1876-1879  
4 Wilhelm Theodor Alt     V        1867-1870  
5 Karl Altberg   XV     1883-1885  
6 Prits Altberg   eri 1866 erakorraline eksam
7 Jaan Andock 15.III 1849 Kabala 31.XII 1879 Rapla V        1867-1870  
8 Gustav Apfelbaum   XV 1885 kroonu  
9 Hans Aunberg   III       1861-1864  
10 Eduard Awik (Aavik) 27.II 1852 Alavere 31. V 1938 Tallinn VI       1870-1873  
11 Gustav Adolf Bach 12. III 1865 1942 Käru XV 1883-1885  
12 Hans Bach   VII      1873-1876  
13 Kristof Bachmann   XVII 1885- ei lõpetanud
14 Jaan Baumann   IV 1864-ei lõpetanud
15 Jaan Beipmann   XI 1879-1881  
16 Hans Bergsohn   XIV 1882-1884  
17 Magnus Bils   X 1878-1880  
18 Juhan Binnerdorf   V 1867-1870  
19 Priidik Binnerdorf 01.IX 1859 02.III 1937 XII 1880-1882  
20 Juhan Blumer   VII 1873-1876  
21 Jakob Blumfeld 28.II1863   XV 1883-1885  
22 Gustav Bolens   VII      1873-ei  
23 Kristjan Borkwell 16.VI 1860 Ambla   IX 1877-1879  
24 ? Brever   XIII 1883-eksternina  
25 Hindrik Böckler   XV 1883-1885  
26 Tõnu Böttcher   VI 1870-1873  
27 Karl Dalton   VI 1870-1873  
28 Gustaw Dombo (Toompuu) 19.V1846 Emmaste       II1915 Tln IV 1864-1867  
29 Wabian Dreschler 3.VIII1847 Hulja          1927 Narva V 1867-1870  
30 Otto Eermann 19. II 1864   XIV 1884-1886  
31 Johannes Einstruck 3.XI1860 Kuusalu 16. I 1950 Kõnnu IX 1877-1879  
32 Toomas Eintreu 9.X1851 Kuusalu 2. II 1948 Kõnnu VI 1870-1873  
33 Tõnis Elwei 31.III1855Konuvere 17.III1922 Juuru VII 1873-1876  
34 Jüri Erik 6.IX1863 Juuru 14. VI 1904 Kose XV 1883-1885  
35 Aleksander Erikson   XIII 1881-1883  
36 Tõnis Erwin 22.XII1840 Velise 8.X1916 Kohila II 1858-1861  
37 Gustav Eslon 12.VII1846 Kuusalu          1916 Tln V 1867-1870  
38 Madis Ester 5. X 1862 Vigala   XIV 1882-1884  
39 Karl Ewing   X 1878-1880  
40 Juhan Federmann   XVII 1885-1887  
41 Johannes Feldberg   VII 1873-ei  
42 Jaan Feldmann 18.IX1841 Kullamaa 1.XII 1925 V 1867-1870  
43 Karl Freudenthal   XVII 1884-1886  
44 Karl Freudenthal jun   XVII 1885- ei lõpetanud
45 Jüri Getreu   XII 1880-1882  
46 Mihkel Gildemann I 25. III 1846 Vigala 2. X 1873 Hanila IV 1864-1867  
47 Mihkel Gildemann II   IV 1864-1867  
48 Tõnu Grandberg 18. VII 1860 M-Mag   IX 1877-1879  
49 Aleksander Greenberg 9.I 1850 Kiltsi 21.VII1928 Tln V 1867-1870  
50 Karl Grossberger   XIV 1882-1884  
51 Mihkel Grossberger   XIII 1881-1883  
52 Villem Grossberger 29.IV1858 Maarja-Magdalena VII 1876-1880  
53 Jaan Grüner 01.XI1840 Ridala  6. IV 1927 Haapsalu II 1858-1861  
54 Kaarel Habermann 2.VIII1840 Liivi 7 või 15. XI 1887 IV 1864-1867  
55 Eduard Hacker 11.VI 1862 Harku 4.IX 1907 Piirsalu XI 1879-1881  
56 Hindrik Hallik 21.XII1858 Vigala   VIII    1876-1879  
57 Konrad Hallist   XVII 1885-1887  
58 Jaan Hamann(Amann) 4.XI 1860   IX 1877-1879  
59 Jüri Hansar   XVII 1885-1887  
60 Peet Harjak 24.XI1848Vaemla 31.VIII 1893 V 1867-1870  
61 Jüri Harnack(Arnak) 9.IX1846Valgu 10.X 1886 V 1867-1870  
62 Jüri Heergauk 13.X1848 Rapla Jüri V 1867-1870  
63 Aleksander Heidenthal   XI 1879-1881  
64 Madis Heimann   XVII 1884-1886  
65 Tõnis Helmann   VII 1873-1876  
66 Karl Herodes   VII 1873-1876  
67 Tõnis Hibus   XVII 1885-1887  
68 Joosep Hoffmann   VI 1870-1873  
69 Jaan Holm   VII 1873-1876  
70 Madis Holm 9.XI 1856 Vigala   VIII    1876-1879  
71 Madis Husermann   XVII 1885-1887  
72 Juhan Härg 22.X 1860 Türi   IX 1877- ei lõpetanud
73 Hans Hübe 9.VI 1853 Vigala 3.V 1918 Rapla VII 1873-1876  
74 Habs Jackumberg-Jaagumägi 2.IV 1852 Ülgase 6.IX 1927 Jõelähtme VI 1870-1873  
75 Jaan Jammer   VI 1870-1873  
76 Joosep Janter 20.VI1867   XVII 1884-1886  
77 August Jors   XI 1879-1881  
78 Otto Jors   VI 1879-1881  
79 Hindrik Juhkama 12.VIII1865   XV 1883-1885  
80 Aadu Kalde 12.IV 1857 XI 1908 VIII    1876-1879  
81 Aadu Kalde jun ?   XVII 1885- ei lõpetanud
82 Jaan Kallas   XIII 1881-1883  
83 Mihkel Kamarik   XVII 1885-1887  
84 Kaarel Karell   VI 1870-1873  
85 Karl Karell   X 1878-1881  
86 Jakob Karotom 14.VI 1860 4.I 1942 XI 1879-1881  
87 Mart Karotom 17.VI 1850   VI 1870-1873  
88 Mart Karotom jun 18.XI 1863 8.VI 1944 XVII 1884-1886  
89 Hans Kask   IV 1864- ei lõpetanud
90 Wilhelm Kastanie Vaemla Tln V 1867-1870  
91 Aadu Kaubi  1855? 1916 VII 1873-1876  
92 Hindrik Kelner   III ei lõpetanud  
93 Jaan Kiisk 27.X1857 Karuse   IX 1877-1879  
94 Jaan Kiisk jun   XII 1880-1882  
95 Karl Kippar   XVII 1885-1887  
96 Hans Kirnmann   XV 1883-1886  
97 Jüri Kirnmann   XVII 1885-1887  
98 Karl Kirschbaum 22.IX1833 Sooniste 9.XI1919 Vahastu I 1854-1858  
99 Karl Kirschbaum jun 19.III1848 1.VII1904 Türi V 1867-1870  
100 Hans Kitwel   XV 1883- kreisieksam
101 Jüri Kivistik 30.III1844 Raasiku 11.XII1918 Raasiku IV 1864-1867  
102 Karl Kochmann(Kohtmann)   X 1878-1880  
103 Karl Kokk 30.XI1849 Võhmuta 2.VIII1925 Ambla V 1867-1870  
104 Jüri Korpmann 8.I1857 Nurme   VIII    1867-1879  
105 Konstantin Kreek(Gustav Gree) 18.XI1852 Haapsalu 18.XI1917 Vormsi VI 1870-1873  
106 August Kremann   VII 1873-1876  
107 Peeter Krieg 4.VI1859 Hagudi   X 1878-1880  
108 Gustav Kromel 25.X 1861 Kullamaa   XIII 1881-1883  
109 Mart Krupp(Kruup) 14.X1846Karkuse 16.X1917 Tln V 1867-1870  
110 Mihkel Kruup   VII 1873-1876  
111 Jakob Kruusmann 25.IV 1849 Paaderma   VI 1870-1873  
112 Juhan Kumael 6.Vi1842 Ungru 16.III1924 Ungru IV 1864-1867  
113 Juhan Kuuskmann   VII 1873-1876  
114 Mihkel Kuuskmann 9.X1837 Anija 26.V1899 Anija II 1858-1861  
115 Juhan Kätmann 21.I1847 Niibi         1927 Niibi IV 1864-1867  
116 Mart Käärt (Kärth) 16.XI1847 Kirbla         1927 Tartu IV 1864-1867  
117 Peeter Körm   XVI 1884-1886  
118 Mihkel Laasi   XVII 1885- ei lõpetanud
119 Mart Langthal 4.X1841 11.VII1913 Tln III 1861-1864  
120 Mart Laube   IV 1864-1867  
121 Mihkel Laur   XIII 1881-1883  
122 Madis Lauri(Laur) 7.IV 1855 26.XII 1914 VII 1873-1876  
123 Jaan Laurik 28.VI 1859 18.XII 1919 X 1878-1880  
124 Jüri Laurik   XII 1880-1882  
125 Kustas Laurik 1.IX 1866 26.IV 1945 Hps XVII 1885-ei lõpetanud
126 Mart Laurik 14.VI1856 Lihula   VIII    1876-1879  
127 Karl Laurmann 30.IX1843 Lümandu 20.III1898 Tln V 1876-1870  
128 Villem Lehmann 22.IX1837 Märjamaa 19.IV1882 Märjamaa III 1861-1864  
129 Villem Leithal 9. III 1864 Lähtru 25. XI 1945 Liivi XV 1883-1885  
130 August Leithammel 30.VIII 1866 Loksa   XV 1883-ekstern  
131 Priidik Lemberg 12.VII1858   VIII    1876-1879  
132 Mihkel Lemmerkänd   XI 1879- ei lõpetanud
133 Karl Leo   XIV 1882- ei lõpetanud
134 Martin Leo 1.XI1844 Haimre          1927 Loksa ? V 1867-1870  
135 Joosep Lepmann 13.VIII1837 Niibi    5.II1867 Niibi     II 1858-1861  
136 Madis Liedenberg 26.X1846 Vigala 20.II 1925 IV 1864-1867  
137 Mihkel Liivmann 9.IX1846 Käina    5.I1925 Tln IV 1864-1867  
138 Madis Lillefeld     Vigala   IX 1877-1879  
139 Hinrik Linat 30.XII1841 Vigala   25.VI1923 ? Vigala II 1858-1861  
140 Mihkel Linnamägi   XVII 1885-1887  
141 Friedrich Lorenzonn   XII 1880-1882  
142 Kaarel Lukkin 17. VI 1835 Koogu 2. XII 1904 I 1854-1858  
143 Madis Lõõtsmann   VII 1873-1876  
144 Madis Maal   XI 1879-ei  
145 Jaan Mahoni 8.II1848 Kehtna 31.VII1928 Tallinn V 1867-1870  
146 Ernst Malmberg 20.VI 1859 18.XII 1926 XII 1880-1882  
147 Mihkel Martinson 4. II1847 Käru 8.X1876 Käru V 1867-1870  
148 Jaan Meier 24. XI 1838 Kullam 23. XI 1917 Tln II 1858-1861  
149 Jaan Meinvaldt 26.XI1844 Laitse 11.IV1915 Kuijõe III 1861-1864  
150 Hans Melles   XIII 1881-1883  
151 Otto Metsmann 10.Xi1843 Oiderma 22. VII 1918 Pärnu II 1858-1861  
152 Aleksander Metting   VI 1870-1873  
153 Friedrich Michelson 30.V1849 Laupa 26.I1908 Valtu V 1867-1870  
154 Johannes Mickifer 31. X 1853 19. VII 1936 VII 1873-1876  
155 Jüri Miil   XII 1880-1883  
156 Jaan Mittus   VII 1873-1876  
157 Madis Mittus         1896    Sikeldi XII 1880-1882  
158 Mihkel Multram 10. IV 1863 Karuse   XI 1879-1881  
159 Jaan Mänd 27.IX1844 Konuvere 5.I 1923 Haljala IV 1865-1867  
160 ? Männi   XIII 1881-ekstern  
161 Juhan Mäns 10.XII1847 Käina 5.VI1882 Läänemeri IV 1864-1867  
162 Juhan Möller   VII 1873-1876  
163 Karl Mühlbach 29.IX1852 Tln ?     Venemaa ? VI 1870-1873  
164 Jaan Münth 13.I1843 Võhmuta 6.IV 1917 Tln VI 1870-1873  
165 Jaan Nebokat 24.VIII1844 Haeska 15.IX 1915 Riia IV 1864-1867  
166 Tõnis Neider 26.VIII1843 Ridala 13.IX1915 Ridala III 1861-1864  
167 Tõnis Nerep 12.IV1863   XV 1883-1885  
168 Jüri Nerwa 10. I 1858 Vigala   IX 1877-1879  
169 Jakob Nessel 23. II 1859 ? 7. X 1907 ? IX 1877-1879  
170 Jüri Nessel   VII 1873-1876  
171 Hans Neumann 30.IX1849 Tapa 23.I 1924 VI 1870-1873  
172 Jakob Neumann 30.VI1859 L-Risti   VIII    1876-1879  
173 Mihkel Neumann 27.III1866 Ambla 6.V 1941 Tln XVI 1884-1886  
174 Toomas Neuvald   VIII 1876- ei lõpetanud
175 Jüri Niphart (Nippart) 1. IV 1848 Paeküla 7,XI1897 Tln V 1867-1870  
176 Juhan Nurm 1866 1949 XV andis kreisieksami  
177 Juhan Nõmberg         1864 Saku   XVII 1885-1887  
178 Aadam Oder(Odar) 3.IV1837 Kohtla     Venemaa II 1858-1861  
179 Siim Oja   V 1867- ei  
180 Jüri Oldekop   VII 1873-1876  
181 Mihkel Oldekop 2.II 1863   XV 1883-1885  
182 Hans Ollin   VI 1870-1873  
183 Karl Oniks   XII 1880-1882  
184 Madis Owir 6.IX 1865 22. XI 1944 XVI 1884-1886  
185 Mihkel Paal 6.I 1849 Kirbla 25.I 1917 Koeru V 1867-1870  
186 Madis Palis   VII 1873-1876  
187 Jüri Palk   XIII 1881-1883  
188 Jaan Palm 25.VII 1857 Vigala ca 1881 IX 1877-1879  
189 Matatias Palm   XIII 1881-1883  
190 Mihkel Paulberg   VII 1873-1876  
191 Madis Peelbaum         Haljala Peterburg ? IV 1864-1867  
192 Tõnis Pepik(Peppik) 17.I 1853 Haimre Rakvere VI 1870-1873  
193 Aleksander Petrees   VII 1873-1876  
194 Jaan Pielbusch   XII 1880-1882  
195 Jaan Piperal   XIV 1882-1884  
196 Jaan Poom 2. II 1816 Vigala 8. XI 1903 Tln I 1854-1858  
197 Kustas Pudini   XVI 1884-1886  
198 Juhan Puurfeld 16. I 1854 14.V 1918 VII 1873-1876  
199 Karl Puusepp 30.VII 1859 Karuse   VIII    1876-1879  
200 Mart Põder (Hirsch) 29. X 1837 Kalju 15. I 1908 Tln II 1858-1861  
201 Aleksander Pääro 14.VII1838 Järve v 21.IX 1881Tartu I 1854-1858  
202 Jaan Püü 26. II 1860   XI 1879-1881  
203 Karl Quarnström 20.II 1856 Reigi   IX 1877-1879  
204 Peeter Quarnström 23.XI 1849 Reigi 21.IV 1930 Hps VI 1870-1873  
205 Aleksander Raik   XVI 1884-1886  
206 Priidik Randfeld(Randpõld) 4.III1850 Läänemaa 3. IX 1933 Hps VI 1870-1873  
207 Jaan Randmann   VII 1873-1876  
208 Aleksander Raudkepp 24. VIII 1840 Nõmk 6. III 1935 Tartu V 1867-1870  
209 Kristof Raudkepp   VII 1873-1876  
210 Aadu Redlich   XI 1879- ei lõpetanud
211 Hinrik Redlich   XIV 1882-1884  
212 Jaan Reeder(Reder) 8.I 1847 Saulepa   IV 1864-1867  
213 Toomas Reeder   ca 1886 XVII 1885- ei lõpetanud
214 Peeter Reikmann 06.IV 1869 Reigi 18.XI 1937 Hps XVII 1885-1887  
215 Anton Reimann 25.XI1839 Palivere 24.IV 1908 Haapsalu II 1858-1861  
216 Hans Reimann   XVII 1885-1887  
217 Juhan Reinans 3.III1845 Sinalepa 14.VIII 1906 Ridala III 1861-1864  
218 Karl Gustav Reinfeld 11.I 1839 14.XI 1898 Maardu II 1858-1861  
219 Anton Reinwald   XVII 1885-1887  
220 Juhan Renthoff(Rentov)   VII 1873-1876  
221 Joosep Rezold 7.IX 1847 Virumaa 1909 Tomsk IV 1867-1871  
222 Johannes Rikko 19.IX 1852 Vääna 1.III 1924 Keila VI 1870-1873  
223 Johannes Rodemann 12.III 1865   XV 1883-1885  
224 Jüri Rokk(Rock) 10.IX 1867 Vigala 9. IV 1949 Omsk XVII 1885-1887  
225 Siim Rooba 11.IX 1844 Roosna-Alliku IV 1864-1867  
226 Mihkel Roosileht 14.XII 1864   XV 1883-1885  
227 Juhan Rosenblatt   XI 1879-1881  
228 Mihkel Rõemus 2.X 1844 Sinalepa   III 1861- ei lõpetanud
229 Jüri Römmel   VII 1873-1876  
230 Anton Saaberg 6.V 1857 Kullamaa   IX 1877-1879  
231 Priidik Saarberg   VII 1876-ei  
232 Elias Sacharewitsch 13. VII 1860 7. III 1925 X 1878-1880  
233 Aleksander Sandat 8.III1863   XVII 1885-1887  
234 Jüri Schellbach 3.XII1866   XVII 1885-1887  
235 Hans Schneide 5.II 1866   XVI 1884-1886  
236 Jaan Seersant 12.VIII 1847 Sikeldi         1918 Venemaa V 1867-1870  
237 Jaan Semidor   XIII 1881-1883  
238 Mart Siedermann 8.VIII 1856 Piirsalu   VII 1876-1879  
239 Juhan Simsohn 3.IV 1848 Riisipere      Ridala ? V 1867-1870  
240 Mihkel Soon 2.II 1848 Tolli 31.XII 1906 Kuuda V 1867-1870  
241 Jüri Spuhl 15. II 1844 13. X 1906 III 1861-1864  
242 Friedrich Stein   III 1861-1864  
243 Toomas Stein 10.XII 1841 Rakvere 24.IV 1919 Anija eri 1866  
244 Jaan Steinberg 26.X 1866 Esna ca 1937 Järvamaa XVI 1884-1886  
245 Jüri Strömling 29. IX 1831 Karuse 22. Vii 1892 I 1854-1858  
246 Karl Sumpak   X 1878-1881  
247 Priidik Sõitja 11.I 1854 Palivere 6. I 1935 Lähtru v VI 1870-1873  
248 Jaan Zimmermann 19. X 1859 Haimre   X 1878-1880  
249 Gustav Tamberg   X 1878-1880  
250 Mihkel Tammer   VIII 1876-ei  
251 Mart Tammert                 Kullamaa?   XI 1879-1881  
252 Jüri Tarkpea   XII 1880-1882  
253 Juhan Tasmuth       Loodna VI 1870-1873  
254 Hindrik Teimann   VI 1870-1873  
255 Hans Thuberg 10.II 1852 Kuusalu 2.X 1885 Kuuda VI 1870-1873  
256 Hermann Tiedemann 14. IV 1844 Tolli 1. IX 1911 Tln IV 1864-1867  
257 Karl Tiigenberg 26. VI 1864 Lähtru 13. II 1929 Vaikna XIII 1881-1883  
258 Heinrich Tiidermann 30. V 1863 14. IX 1904 XV 1883-1885  
259 Juhan Tiits(Tietz) 25. X 1858 16. VI 1895 X 1878-1880  
260 Jüri Tiits 7. I 1869 30. IV 1949 XVII 1885-eri  
261 Magnus Tomberg   XIV 1882-1884  
262 Tõnis Tondi 1864 1903 XVI 1884-1886  
263 Aadu Toom(Thom) 19.XI 1856 Vigala   IX 1877-1879  
264 Jakob Toompea   XI 1879-1881  
265 Juhan Toots   VII 1873-1876  
266 Jüri Topmann 27.XII 1844 Tolli 12.IV 1920 Tln III 1861-1864  
267  Hannus Treimann   ca 1866 IV 1864-suri  
268 Aleksander Treu   VII 1873-1876  
269 Adolf Treude   XIV 1882-1884  
270 Ludvig Treude   XVII 1885-1887  
271 Gottlieb Treuhold   VII 1873-1876  
272 Mihkel Treuhold 25.XII 1864   XV 1883-1885  
273 Jaan Treumann 9. II 1854 1. III 1924 Virtsu VII 1873-1876  
274 Priidik Truu 19.X 1856   VIII 1876-1879  
275 Mihkel Tõnissohn   XIII 1881-1883  
276 Juhan Ubald 8. II 1835 Pajaka   I 1854-1858  
277 Gustav Umda 13.X 1846 Taebla 30.IV 1896 Sutlepa IV 1864-1867  
278 Hindrik Uritam 5.IX 1856 Mihkli 1930 IX 1877-1879  
279 Jaan Uritam 11. XI 1858 2. III 1934 XI 1897-1881  
280 Jüri Uuskam 8. IV 1858 20. VII 1932 X 1877-1879  
281 Jaan Uustalu 5. III 1853   VII 1873-1876  
282 Johannes Wacker 4.XII 1843 Teenuse 14.VIII1911 Viimsi III 1861-1864  
283 Karl Vaher   XI 1879-1881  
284 Karl Valdekop   I 1854- ei lõpetanud
285 Johann Waldmann   XII 1880-1882  
286 Jüri Waldmann 28. III 1858 Järvak   X 1878-1880  
287 Tõnu Waldmann 14. IX 1856 Nissi   VIII 1876- ei lõpetanud
288 Kustas Waller   XVII 1885- ei lõpetanud
289 Jaan Walt   XIII 1881-1883  
290 Aadu Weide 12. XI 1852 Haeska   VII 1873-1876  
291 Tõnis Weidenbaum 15.I 1836 Kehtna 21.IX 1903 Kehtna I 1854-1858  
292 Hans Weidermann 1.VII 1858 Kullamaa   IX 1877-1879  
293 Jaan Weidermann 5. X 1853 Kullamaa 29. IV 1932 VII 1873-1876  
294 Juhan Weiler 22. X 1856 5. IV 1878 Türi Kirna VIII 1876-suri  
295 Madis Weimer   VII 1873-1876  
296 Jakob Weinberg 3. XI 1831 Albu 28. III 1919 Lohu I 1854-1858  
297 Mihkel Weismann   16. II 1884 ? V 1867-1870  
298 Juhan Wenzel   XII 1880-1882  
299 Mihkel Werber 18.I 1833 Sooniste 6. III 1917 Tln I 1854-1858  
300 Jakob Wessart 8.XI 1855 Piirsalu   VIII 1876-1879  
301 Jaan Wichmann 25. VIII 1834 Kohtla 6. I 1885 I 1854-1858  
302 Mart Wigor(Wiedorf) 5. XII 1863   XV 1883-1885  
303 Johannes Wihalem   XIV 1882-1884  
304 Karl Wiipsi   XII 1880-1882  
305 Juhan Wilmansen   VI 1870-1873  
306 Tõnis Wiltah(Wildtag) 12. XI 1845 15. II 1921 IV 1864-1867  
307 Juhan Wolde   VI 1870-1873  
308 Juhan Võrk   XVII 1885- ei lõpetanud
309 Jaan Väli   VII 1876 kreisieksam  
310 Kustas Wäljamäe 28. II 1865 13. III 1927 XVI 1884-1886  
311 Jüri Wäntu 24.IV 1864 8. II 1933 XV 1883-1885  
312 Tiitrih Über 13.III 1841 Kohtla v 24. XI 1930 Vaivara II 1858-1861  
   
Nimekirja koostamisel on kasutatud M.Neumanni raamatut "Kuuda Seminar ja tema ja tema kasvandikud" Tln 1928