Valgus
Niiskus
Kastmine
Väetamine
Istutamine
Kärpimine kasvu suurend.
Paljundamine
Kahjurid
Terraarium
NIMETUSED
Eesti
Ladina
Mürgised
Valgusenõudlikud
Varjulised
Kuiva ruumi taimed
Lihtsalt hooldtatavad

            Toataimede valimine

            1.Kuidas valida sobivat toataime?
Feature    Eelistage elujõulise välimusega taime, millel on tugevad varred ja ühtlane terve lehestik. Vältige kolletuvate või otsast pruuniks tõmbunud lehtedega ning hooletusse jäetud taimi, mille kokkukuivanud mullapall on poti külgedest eemale tõmbunud või juured poti põhjast välja kasvanud. Õitsvat taime valides võtke selline, millel on palju õiepungi. Vältige tihedalt suletud roheliste pungadega taimi, mis toatingimustes pahatihti ei avane
            2.Kahjurite ja haiguste kontrollimine
    Enne taime ostmist vaadake hoolega, et see oleka kahjuritest ja haigustest vaba. Nii hoiate ära ka juba kodus olevate taimede nakkatumise. Kuna kahjurid ei pruugi olla silmaga nähtavad, kontrollige, et oleks mäkre nende tekkitatud kahjustustest, nagu näiteks kleepuvaid laike ja moondunud või laigulisi lehti. Vaadake lehtede alla. Õiepungadel ei tohi olla märke kahjuritest.
            3.Taimede kojutoomine
   Toataimed on kohastunud soojade tingimustega ning jahe tuuletõmbus või järsud temperatuurimuutused võivad neid kahjustada. Vähendamaks riski, et teie äsja ostetud taimed koduteel kannatada ei saaks pakkige taim korralikult sisse. Taimed on veelgi paremini kaitstud, kui panete taimed lisaks veel pappkasti. Autoga transportimisel kiiluge mitu taime ühte kasti kokku, et nad ümber ei kukuks.