Tallinna ja Harjumaa elektriraudtee
LiiniskeemTariifidPiletid
EsilehtKojuLingid
SaidistKülalisteraamatjaantollasepp@hot.ee

Elektritransport/Elektrirong

 

Lilleküla
Asukoht:

Tallinn
Kristiine linnaosa
Lilleküla asum

Vöönd:

LINNAVÖÖND

Kategooria: 5
Perroone: 2
Kaugus B. j.-st: 2 km


Saidi uudised
RegistreerunTühistan

Eesti keeles In English Po-russki

Parim tulemus:
Internet ExplorerEkraan800x600
256 colors

Raudteetamm Lillekülas (suvi 1999)
Raudteetamm Lillekülas (suvi 1999)
28 KB
Lilleküla on esimene peatus Pääsküla suunal. Jaam asub kohas, kus raudtee jaguneb kaheks - ida- ja läänesuunaliseks. Raudteeharudest ning Asula tänavast moodustuvas kolmnurgas kappasid varem Tondi maneezhi hobused, praegu rajatakse siia aga jalgpallistaadioni, millel ka juba palli mängitud. Ajalooline kohtumine Eesti ja Hollandi vahel lõppes madalmaalaste võiduga.

Marja kaupluse rajoon
20 KB
Lilleküla on Tallinna üks kenamaid asumeid. Kuigi ta ei paikne kesklinnast kaugel, leiab siit palju vaikseid tänavaid ja parke. Vanemas osas, mis on ehitatud endise Wittenhofi suvemõisa maadele, paiknevad peamiselt kahekordsed puumajad ning madalamad korterelamud. Endistel Löwenruh' suvemõisa maadel ja Kristiine heinamaal asuvad individuaalelamud ja ridamajad, kuid ka paneelmajade rajoon (Välja, Sõstra, Kirsi ja Kuldnoka tänavad). Oma nime on asum saanud seetõttu, et 30-dail aastail hakati siia rajama lillenimelisi tänavaid.

Lilleküla peatus (sügis 1999)
Lilleküla peatus (sügis 1999)
KB
Lilleküla jaam asub endise Taksopargi läheduses. Nüüd on hakatud seda kanti ühe enam tundma Kristiine keskuse järgi, mis on Tallinna suurim kaubandus- ja teeninduskompleks.
Lilleküla jaam ja raudteeülekäik (VII 1979)
Lilleküla jaam ja raudteeülekäik (VII 1979)
31 KB
Kuid ilmselt räägivad tallinlased samasasuvast suurest liiklussõlmest veel kaua kui Taksopargi ristmikust, seda enam, et taksod pole sealt päriselt kuhugi kadunud ning ka trollipeatus on endise nimega.

Kõrvaloleval pildi on näha raudteejaama, mis 1998. aasta sügisel buldooseriga kokku lükati. :-( Tegu oli väikese armsa puitmajakesega, kus väikses ooteruumis oli must ümmargune plekkahi ja piletikassa luugike. Piletite leheküljel võite näha ühte viimastest piletitest, mis sellest jaamast on ostetud.

Kirjandus:
  1. ENE 5. kd., lk. 563-564
Ümberistumisvõimalused:
AutobussLilleküla jaam (Tulika tänaval)17 17A 23 23A
Lilleküla jaam (Tehnika tänaval)32

TondiLillekülaTallinn

© Kõik sellel leheküljel ning selle külge lingitud fotod on autorikaitse objektid ning nende kasutamine ilma autori loata on keelatud. Täpsem info siin.

Kui kellelgi on säilinud varasematest aastatest pärinevaid fotosid jaamahoonetest või teistest raudteeobjektidest, mis sobiksid siia saiti, palun sellest teada anda aadressil jaantollasepp@hot.ee. Kõik avaldatud fotod varustatakse viitega omanikule.

Tondi << Lilleküla >> Tallinn (Balti jaam)

LiiniskeemTariifidPiletid
EsilehtKojuLingidSaidistKülalisteraamatjaantollasepp@hot.ee