Eestimaa kõige läänepoolsem linn Haapsalu on juba mitmeid sajandeid tundnud uhkust looduslikult kauni mereäärse asukoha üle. Siia leiavad suviti tee need inimesed, kes hindavad rahu ja vaikust.

 

 19. sajandi II poolel sai Haapsalust keiserlik kuurortlinn. Siia reisisid suviti Peterburi ja Moskva kõrgaadlikud kaaskonnaga. Haapsalu käsitöömeistrid  kudusid õhulisi ja pitsilisi salle-rätte “peterburskitele” müügiks – just nii kutsuti hea sõnaga neid sooja hingega Haapsalu suvitajaid. Tänapäeval on kaunid käsitööd  saanud uue hingamise ning taas populaarsed ja Haapsalu käsitöökauplustes saadaval.

 

 Juba 732 aastat on Haaspalu linna uhkuseks piiskopilinnus, mis iga aastaga on midagi uut juurde saanud ning pakub vaatamist kuulamist läbi suvehooaja linna külastajatele. Vallikraavi rajatud keskaegne laste mänguala meelitab suuri ja väikseid osa saama kiikumise ja ronimise rõõmudest.

 

Eeslahe äärde rajatud  valgustatud jalgtee lookleb linnast unikaalse raudteejaama juurde ja Paralepa  randa.

 

Unikaalne on Haapsalus päikeseloojang, mida saab jälgida Paralepa rannast.

  

 Päike loojub Vormsi ja Noarootsi poolsaare vahele jäävas kitsas kohas- Voosi kurgus. See on nauditav loodusepilt, kus õhtupäikese kuma sillerdab merevees ning punane tulekera kaob silmapiirilt suisa minutitega. Õhtujahedus, tähistaevas ja kuu on valmis   ööpäevast vahikorda üle võtma. Öine jalutuskäik Haapsalu linnatänavatel laternate all on omamoodi elamuseks ja rahustavaks unetoojaks.


 

Zone Counter